collapse

* Web kamera

* Vrijeme

Autor Tema: Internet browseri  (Posjeta: 15196 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

robinjo

• Novi član
  • **
Internet browseri
« : Srpanj 01, 2009, 11:29:39 prijepodne »
Ovdje pisite sve o browserima , koji koristite , preporucujete , ako znate koji trik i tako to.
Ja bih za pocetak da mi neko preporuci plugin za Firefox sa kojim mogu skidati video sa youtube-a i slicnih stranica nakon sto odgledam , ima neki downloadhelper ali on nekad radi , nekad ne.
Znam da ovo moze i rucno , ostane fajl u temp folderu ali valjda ima neki plugin za to.

Koristim Firefox mada mi je najbolja Opera , medjutim nedostatak pluginova me totalno odbija od nje , ubacili su one widgete koji su beskorisni u radu , cista sminka . Isto tako ,posto mi veza nije bas brza , to pravi probleme Operi koja nece da ucita stranicu ako je malo sporija veza , treba vise puta refreshovati , sto Firefox puno bolje radi .

Safari mi je odlican , definitvno najljepsi i najbrzi , facebook na njemu radi fenomenalno ali nema bas opcija koje mi trebaju.

Ukoliko ste poetska dusa i zelite da se ubijete a

Nino Hrastek

• Gost
Odg: Internet browseri
« Odgovori #1 : Srpanj 01, 2009, 12:20:34 poslijepodne »
opera mi je definitivno najbolji mada nisam probo ovaj safari a mozila mi je dosta spora uspori rad kompjutera

mirnes_piskavica

• Gost
« Odgovori #2 : Srpanj 01, 2009, 12:39:37 poslijepodne »
Ja koristim Firefox, nekako mi najbolje odgovara

Grof_ED // Nerazzurro

• Stalni član
  • Spol: Muški
  • ××[.ROCK.IN.LOVE.]×× ××(PLAUDE CIVES!!!)××
    • Flickr /// grofed photostream
« Odgovori #3 : Srpanj 01, 2009, 17:20:47 poslijepodne »
ja se navikao na najnoviji Chrome i baš me dobro služi popravili su sve bugove i probleme koje su imali s flash-om!

Mirsad Selimovich

• Stalni član
« Odgovori #4 : Srpanj 01, 2009, 20:24:12 poslijepodne »
Jest jasno da Mozzila uzima najviše radne memorije tj. RAM-a al po meni je najbolji browser tako da ja nju koristim..
It's me !

Nino Hrastek

• Gost
« Odgovori #5 : Srpanj 08, 2009, 13:48:44 poslijepodne »
danas sam instaliro internet explorer 8 i iznenadjujuce sam zadovoljan pravo radi 83025 83025

Grof_ED // Nerazzurro

• Stalni član
« Odgovori #6 : Srpanj 08, 2009, 14:46:12 poslijepodne »
a ja sam instalirao Mozilla Firefox 3.5 i mislim da ću se vratiti na njega s Chroma
iako je Google Chrome tako uglađen i operisan od tih fensi šmensi karafeka i pretjerivanja

Vraća se stari dobri Mozilla Firefox user! :D

bmw

• Stalni član
« Odgovori #7 : Srpanj 08, 2009, 14:59:54 poslijepodne »
Steta ne moRe sa za dva glasat', a u mene tak'o stanje.(Firefox i Explorer) trenutno

Grof_ED // Nerazzurro

• Stalni član
« Odgovori #8 : Srpanj 08, 2009, 15:08:43 poslijepodne »
O jeste li probali novi Apple Safari takođe jako dobar browser!
http://www.apple.com/safari/

kita mange

• Stalni član
    • http://muuree.x10hosting.com/ip.php
« Odgovori #9 : Srpanj 08, 2009, 15:40:35 poslijepodne »
NE znam koliko je to do racunara , koliko do browsera ali meni firefox strasno koci racunar kad je veza slaba , dok kad je brza radi perfektno , nema nikakvih problema , je li to wirelessa , zna li ko???

@Grof ED dobar je Safari

Mr.Muskolo

• Stalni član
  • D'oh!
« Odgovori #10 : Srpanj 08, 2009, 15:48:55 poslijepodne »
Firefox, Chrome i Explorer su, po meni naravno, u nekoj liniji. Jedan je brži, jedan sigurniji, jedan "opremljeniji", ali tu je to nekako, otprilike. Ako ih baš moram poredati onda bi to bilo kao i na početku posta.
Poslije njih slijede Opera, Safari i ostali (Maxthon, Flock, Avant...).
Ali nemamo svi iste potrebe. Nekome je važan neki plug-in, neko možda drži do estetike itd. Meni je na prvom mjestu brzina i zato koristim Safari (4). ;) Uz to ima i najljepši dizajn, ipak je to Apple. :)

kita mange

• Stalni član
    • http://muuree.x10hosting.com/ip.php
« Odgovori #11 : Srpanj 08, 2009, 15:57:43 poslijepodne »
@Muskolo Ima li Safari bilo sta od dodatne opreme , skinove , pluginove , kako radi sa nalozima i siframa , kad kazes brzina na sto konkretno mislis ,,

Nino Hrastek

• Gost
« Odgovori #12 : Srpanj 08, 2009, 16:19:09 poslijepodne »
zato ja i ne koristim mozilu radi tog usporavanja racunara a ovi manji opera,explorer 8 i sl rade normalno

Mr.Muskolo

• Stalni član
  • D'oh!
« Odgovori #13 : Srpanj 08, 2009, 21:50:33 poslijepodne »
@Muskolo Ima li Safari bilo sta od dodatne opreme , skinove , pluginove , kako radi sa nalozima i siframa , kad kazes brzina na sto konkretno mislis ,,
Skinova nema, plug-inova ima, ali manje nego Firefox recimo. Meni i ne trebaju, a time i zadržava početnu brzinu, svježinu i stabilnost. Od dodatne opreme bih izdvojio opciju Top Sites (nešto kao Operin Speed Dial), ali bolje da posjetiš appleovu stranicu za detalje.
Što se brzine tiče, mislim naravno na brzinu pokretanja stranica. Ovo se ne može mjeriti ni sa jednim drugim browserom. Oprez kod onih koji prelaze sa IE7 na Safari4! ;D Jest da vuče RAM, uf...
Radi se o tome da je Safari kao preglednik, uz beta verziju Opere 10, jedini preglednik na tržištu (zapravo jedini u finalnoj verziji) koji prolazi zahtjevni Acid3 test web standarda s ocjenom 100/100.
Test je skup skripti koje izračunavaju hoće li preglednik točno i tečno prikazati sadržaj weba.
Za usporedbu, Firefox 3 dobiva ocjenu 71/100, Opera 9 dobiva 85/100, dok posljednja verzija Internet Explorera, IE8, dobiva doista bijednih 13/100 bodova.
To bi bilo ukratko, mada ima još puno toga za pisati, što vrlina, što mana, ne znam koliko te zanima!?
Ponavljam, po meni je Firefox (3.5) najjači browser trenutno, ali Apple me očarao prelijep dizajnom i munjevitom brzinom. ;)

Mirsad Selimovich

• Stalni član
« Odgovori #14 : Srpanj 08, 2009, 21:53:16 poslijepodne »
Evo skidam da probam Safari mada danas u INFO PC-u čitam da Firefox povećava brzinu rada za 250%
It's me !