collapse

* Web kamera

* Vrijeme

Autor Tema: Radio Gračanica  (Posjeta: 22522 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

fwh

• Stalni član
  • Spol: Muški
  • "..na zidovima naši tragovi, mi kružimo k´o psi.."
    • info
Odg: Radio Gračanica
« Odgovori #45 : Veljača 03, 2011, 10:06:42 prijepodne »
Hoće li biti na stranici BKC-a snimak jutrošnje "Teme dana"? U koliko?

Ja sam se kasno uključio, ali tema su prosvjetari koji su po bolonji završili razrednu nastavu i stekli zvanje Profesora razredne nastave pa shodno tom zvanju i tu platu (cca 1000KM)

Volio bih da sam ih slušo od početka jer bih se sigurno javio u program - makar da ubijem taj prosjek godina ljudi koji se javljaju.

Simptomatično je što su slušaoci za to da se svima da otkaz! ??? Ono u stilu, nek u komšije crkne krava pa makar ja i ne imo kakve koristi od toga... KATASTROFA!

Ti ljudi nisu krivi što je jedan dan minictrica hadžić-suljkić ustala i rekla svi koji rade u prosvjeti moraju hitno imati VSS.

Pa su onda ti nastavnici koji su imali VŠS i po desetak godina iskustva morali upisati tu razliku i treću godinu. Cca 2000KM samo školarina. I vjerujte, to nije uticalo na kvalitet rada, jer je nastava na faxu vršena subotom i u večernjim satima radnim danima. A ispiti nisu bili ništa lakši nego redovnim studentima.

Sad pošto je ministrica ispala, njeno što je brljala i u mandatu - koštaće te ljude ponovo i kad nije na vlasti - tad ih je koštalo para i živaca.. i sad će, jer su najavili da će biti plate vraćene tim profesorima na visinu nastavničkih plaća.

Savjetujem da VLAST prvo krene od policije, jer tamo je i agronoma, i nastavnika i vaspitača, srednjoškolaca na mjestima koja im ne pripadaju i čega sve ne, a  u školama je barem jasno - nastavnik geografije je nastavnik geografije...

Najveću štetu kanton je imao od ministrice hadžić-suljkić! Treba joj trag zamest! Još kad sam pročito da je davala 400 000 KM da ostane na poziciji ministrice, e....

Jebo joj ja mater!
Ne da se usranom do potoka...

baltazar

• Stalni član
  • Resistance is futile.
« Odgovori #46 : Veljača 03, 2011, 10:42:36 prijepodne »
neće biti na stranici a repriza je tek u subotu od 11 sati

ukratko: nista posebno, javio se jedan čovjek i ako se ne varam još neko, uglavnom čovjek je rekao ovo što ti napisa

inače javljali su se prosvjetari u redakciju sa nekakvim saopštenjima - nisam 100% upućen

problem postoji i napravila ga je ministrica

ono što meni lično smeta kod te "bolonje" jeste što neko za 3 godine "večernje škole" ima isti status kao i ja koji sam redovno studirao ali baš STUDIRAO

neko je položio bogzna kako nekoliko ispita i sad mi isti - e pa nisam ni ja za to

plus, problem sa zabatima, trogodišnjim školama - ima dosta slučajeva da je neko završio nešto od 3 godine, upisao još 3 godine po bolonji i sada odjendom profesor ili nešto drugo sl.

znamo kako su prije ljudi postajali profesori, prolili krv i znoj a danas ovi preko noći
Otpor je uzaludan.

fwh

• Stalni član
    • info
« Odgovori #47 : Veljača 03, 2011, 11:32:40 prijepodne »
Sve si u pravu baltazare, ali oni su bili natjerani od strane ministrice, koja je sa univerzitetom pare od upisnina trpala sebi u džep. Moja žena ništa bolje ne predaje sa višom i sad sa visokom (čiju je diplomu dobila 2008.), ali morala je ić na u dopunu da bi zadržala radano mjesto na kojem radi od '95... Da, da '95.

14 godina staža u struci za završenom višom školom, i zvanjem nastavnika razredne nastave i onda ponovo u klupu... "dobrovoljno"...

Ministricu hadžić-suljkić treba javno spaliti na solnom trgu i to na lomači ko vješticu... Uništila je nekoliko kolektiva, unijela razdor među ljude koji godinama rade zajedno pa jedni imaju 100KM više od drugih i ne mogu se gledat po zbornicama...

A izbori direktora su posebna priča, pogotovu u ovom sad tehničkom mandatu vlade..

Znači, sutrra u 11 o'klok repriza, a nema na siteu BKC-a? OK.

baltazar

• Stalni član
  • Resistance is futile.
« Odgovori #48 : Veljača 03, 2011, 11:45:57 prijepodne »
u subotu je repriza u 11, ne sutra

a vjerovatno ću ja ili neko od kolega dalje obrađivati ovu temu, pa možda bude prilike opet da nešto kažeš
Otpor je uzaludan.

platonka

• Gost
« Odgovori #49 : Veljača 03, 2011, 19:24:35 poslijepodne »
Ispravka krivog navoda. Neće biti vraćeni na nastavničku platu nego će imati međukoeficijent između profesora sa završene 4 godine i nastavnika sa 2 godine. To znači da nastavnik sa 2 godine studija imaće koeficijent 1,94 sa završene 3 godine 2,14 a sa završene 4 godine 2,32. Smatram da je ovo pravedno jer ako postoji razlika u plati između 2 godine i 3 neka onda bude i razlika između 3 i 4 godine. Eh sad što neke ovo lično pogađa to je druga stvar

fwh

• Stalni član
    • info
« Odgovori #50 : Veljača 03, 2011, 21:00:25 poslijepodne »
Pravedno je to 100%, samo što ti ljudi imaju zvanje dilomirani profesor razredne nastave sa 3 godine fax-a, i to im je zvanje Univerzitet dodijelio, ali da ne ulazimo u dublju raspravu. Nije u pitanju @platonka bol i žal za 80-ak maraka nego, ako si pažljivo čitala moj prvi post na ovu temu, sam ja reagovo na javljanje ljudi koji smatraju da te ljude treba otpustiti, da ih se "nakotilo" itd. Na to sam aludir'o. Eto ako si ti u tom koeficijentu od 2,32 - sigurno ćeš se osjećati važnijom od svojih kolega/ica sa 2,14 - čestitam.

P.S. Ne kukam za pare, nego za krusifikaciju nastavnika/profesora od strane slušalaca RG! Da se ne uhvatiš koeficijenata i sl...

u subotu je repriza u 11, ne sutra

a vjerovatno ću ja ili neko od kolega dalje obrađivati ovu temu, pa možda bude prilike opet da nešto kažeš

Hvala za inf. a ja sam samo htio da aludiram na to kakvi smo - spremni smo ko jedan se dić da syyyyyyyy...rušimo prvog koji malo poklekne, ne daj Bože stat u odbranu takvih... Ali, odustajem...

kontrash

• Global Moderator
  • No text ...
    • gracanica.Net
« Odgovori #51 : Lipanj 05, 2014, 10:51:38 prijepodne »
Vidim na webu od BKC Gracanica da ima opcija da se slusa online Radio Gracanica .

Buduci da spletom tehnickih okolnosti ne mogu otvoriti preko njihove stranice ,pokusao sam preko tune in aplikacije ,"there are no entries in this playlist" je poruka koju prikazuje.

Je li neko vec probao preko iste aplikacije pokrenuti i do cega bi moglo biti ,pretpostavljam ali nadam se da nije do "nasih" :)

4323567
iMagine

bakir

• Administrator
  • *
  • BOFH
« Odgovori #52 : Lipanj 06, 2014, 06:31:03 prijepodne »
Meni normalno otvara stream preko njihove stranice.
Do tebe je, odn. tvojih pokusaja da zaobidjes firewall :)

kontrash

• Global Moderator
  • No text ...
    • gracanica.Net
« Odgovori #53 : Lipanj 07, 2014, 04:36:54 prijepodne »
Znam do cega je preko njihove stranice :)

Interesuje me da li je neko probo otvoriti preko ovih androidskih aplikacija "tune in radio","radio cent" i slicnih ,jer imaju u "ponudi" a ne "pjeva" :)

iMagine

a192

• Početnik
  • *
« Odgovori #54 : Lipanj 09, 2014, 18:38:09 poslijepodne »
Ne radi ni kod mene, vjerovatno kod nije obnovljen. Probaj ubaciti http://109.175.28.88:1234/ u bilo koji audio player.