collapse

* Web kamera

* Vrijeme

Autor Tema: Facebook  (Posjeta: 40076 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

LeaMM

• Početnik
  • *
  • Spol: Ženski
  • Zivi i pusti druge da zive.
Odg: Facebook
« Odgovori #30 : Srpanj 28, 2009, 13:04:50 poslijepodne »
Dopisujem se sa rajom znanom ineznanom i igram igrice. Facebook je super uspostavila sam kontakt sa ljudima koje odavno nisam vidjela.
Leona

senad

• Gost
« Odgovori #31 : Kolovoz 03, 2009, 12:53:23 poslijepodne »
Evo mog viđenja nakon nešto jače od sedmicu korištenja.

Facebook je aplikacija za kontakt sa ljudima koje poznaješ. Izvan toga je neučinkovit. Zbog te svoje osobine, kao i zbog načina formatiranja informacija, nije najbolja forma za informisanje. Dobar je za obavještavanje na nivou upoznavanja sa informacijom, dok nema dubinu informacije. Imam osjećaj da spaja ljude sa informacijom za koju su nečim vezani, dakle unaprijed očekivanom ili poznatom. (1)

S socijalnog aspekta, zbog toga što je zatvoren između korisnika koji se poznaju, nema toliku prodornost upoznavanja novih ljudi. Razbijenost sadržaja, odnosno vezanje sadržaja za ljude a ne za sam sadržaj to dodatno onemogućava. (2)

Najveći thrill mu je u činjenici samog povezivanja, odnosno magija traje dok popunjavaš prijatelje, čim se taj proces uspori ili zaustavi, i prijeti da pređe u nerado odbijanje ili prihvatanje ljudi koje ne poznaješ, sama funkcija povezivanja postaje manje zanimljiva.

Dakle, aplikacija je dobra za praćenje ličnih fotografija poznanika. Ne bih ovdje upotri******o riječ prijatelja jer smatram da su prijatelji vezani na bolji način (ili bi trebali biti) od ovakve neusmjerene aplikacije (mail, msn, skype...). Također je dobra za žene, odnosno njihovu potrebu da znaju ko je "u vezi s kim", ko se oženio, ko se udao, ko se rastao, kako je bila supać u toj vjenčanici, ko je bio na vjenčanju i sl.

Za praćenje "neličnih" fotografija je neupotrebljiv iz dva razloga, prvo kao što sam gore naveo pod (1) i (2). Dakle, 1, mogu pratiti samo fotografije ljudi koji su mi prijatelji i malo šireg kruga (one koje prijatelji komentiraju), što je nedovoljno. Recimo da znam da je određena osoba u čaršiji izvrstan fotograf (amaterski se bavi fotografijom), ili da ima fotografije koje su informativne (neki novinar), ja bih da gledam te fotografije morao "postati prijatelj te osobe". No, mene ne zanimaju fotografije njega sa njegovim djetetom, on mi nije prijatelj, ne zanima me šta danas kuha itd. Dakle, ako ja imam fotografije koje želim podjeliti sa drugima, to ne mogu a da ne podjelim i neke stvari koje ne bih htio da podjelim. Drugi aspekt je o vezanosti sadržaja za osobe a ne za teme. Primjer, nema mogućnosti tagovanja sadržaja sa temama, pa da ja imam filter da mi se prikazuju jedino fotografije recimo "prirode" svih mojih prijatelja, ako već ne mogu svih korisnika recimo iz Gračanice... Nego su tagovi vezani za ljude.

Dalje, statusi su OK ali se u šumi sadržaja gube. Ne vežu se tagovima (kao na tweeteru), dakle ako neko upiše neki citat iz nekog filma u status, nemam na jednom mjestu samo statuse prijatelja koji su vezani za citate iz filmova. To je na tweeteru urađeno s onim "!"...

Aplikacija je van neke "dangube" zanimljiva sa aspekta imena i prezimena, odnosno povezivanja osoba koje se znaju, i fotografija. Sad ja imam jaxxa u prijateljima, mogu ga ujest ko vampir, mogu ga pobjedit u kečerima, mogu ga "poke" (nisam odavno vidio gluplje stvari), mogu lajkat njegov sadržaj... (this sound gey).

Ne znam možda je do mene, al zanimljivije mi je bilo neki dan u onih 15 minuta kafe sa jaxxx-om nego u 2 sedmice facebooka.

Također, nisam vidio drugove iz djetinstva pune dvije godine, i neki dan smo se sreli pred Filmom pa smo pričali. Malo mi je tu bio veći gušt nego da sam ih "pratio" na Facebooku u nekih 9/10 neobaveznih ili nepotorebnih za znanje radnji, mislim da bi mi taj susret bio manje zanimljiviji iskreniji...

Toliko za sad, još ću malo koristiti pa napisati iskustva...

Eddie, nadam se da me ovo ne kvalifikuje za "isfrustriranog mizantropa kojem se gadi i zrak kojeg udiše".

;)

terminator-x

• Stalni član
« Odgovori #32 : Kolovoz 03, 2009, 16:10:46 poslijepodne »
šta pratite?

ne pratim nista ....  4323567

eddie

• Gost
« Odgovori #33 : Kolovoz 03, 2009, 18:37:51 poslijepodne »
Eddie, nadam se da me ovo ne kvalifikuje za "isfrustriranog mizantropa kojem se gadi i zrak kojeg udiše".
;)

bezbeli da ne.

barem si pružio argumentaciju ;D (i to ubjedljivu & dojmljivu ;) )

Za razliku od onih pokundurenih tikvi sa Sa-X koji misle da su "raja" ako pljuju po svemu što je normalno (ako si i po čemo u mainstream fazonu, onda si, bezbeli, "papak").

Što se tiče Fejsbuka, ja ne znam ni šta je to "poke", ne igram igrice nikakve, ponekad "riješim" neki kviz i to je to. Pogledam ako ko ima kakvu interesantnu galeriju, upratim status i novosti, je l' se ko oženio/udao i to je to. Razmijeni se, bezbeli, i neka poruka.

Inače,

Facebook je aplikacija za kontakt sa ljudima koje poznaješ. Izvan toga je neučinkovit.

...Facebook je i zamišljen i napravljen upravo za uvezivanje onih koji se već poznaju, to ga je od početka odvajalo od drugih društvenih mreža i u tome je, uostalom, i tajna njegovog uspjeha.

A ovog što se tiče:

Recimo da znam da je određena osoba u čaršiji izvrstan fotograf (amaterski se bavi fotografijom), ili da ima fotografije koje su informativne (neki novinar), ja bih da gledam te fotografije morao "postati prijatelj te osobe".

...dodaj u prijatelje Lamiju Salihbašić, cura ima izniman talent za fotografiju (ima, doduše, i dobar aparat, a zna se poslužit i Photoshopom). Stavljala je takvih slika i na Facebook (meni su se najviše dopale one koje je i izlagala Domu kulture za dan škole).

Ne znam da li ima kakvu galeriju samo za takve fotografije - ako nema, dobro bi joj bilo da otvori na Flickr-u (mislim da joj je amidžić ovdje na forumu, pa ga molim da joj prenese ovu preporuku ;D )

senad

• Gost
« Odgovori #34 : Kolovoz 04, 2009, 13:05:20 poslijepodne »
Citat:
Što se tiče Fejsbuka, ja ne znam ni šta je to "poke"

Pa kakav si ti fesjbukaš?

Poke je funkcija koja u mnogome utjelovljava apsurd današnje definicije slobodnog vremena. Naime, u profilu korisnika, imaš ispod njegove slike opciju "Poke". U slobodnom prevodu to bi bilo "cimni", "zadirkuj"...

U biti pokneš nekog, onda on tebe repokne, pa onda ti njega pokneš, pa onda on tebe repokne i tako u nedogled, ko prvi odustane. To se zove poke rat. Služi kobiva za ono "šta ima"... i tako.

Idiotska opcija pa hajd.

Citat:
...Facebook je i zamišljen i napravljen upravo za uvezivanje onih koji se već poznaju, to ga je od početka odvajalo od drugih društvenih mreža i u tome je, uostalom, i tajna njegovog uspjeha.

Znam ja to, al kažem da je ograničavajući faktor.

Citat:
cura ima izniman talent za fotografiju

Eto vidiš to sam i govorio, bude awkward da neki rutomudi traži zahtjev za "prijateljstvo" sa maloljetnicama, pod vještom krinkom "želim da pratim tvoj umjetnički rad"... (da ne govorim sa avatarom Jesusa Quintane, osuđenog pedofila).

Twitter bi tu bio umjesniji.

Mislim da Facebook u mnogome trenutno ubija internet, u smislu što korisničke aktivnosti na internetu obesmišljava, čini korisnike "numb"...

Ono, imam neki osjećaj na facebooku - "OK, tu smo, šta sad...?... Dok ne skontamo u međuvremenu ću pastitrat poslovice i izdvajat muzičke spotove koje lajkam..."

eddie

• Gost
« Odgovori #35 : Kolovoz 04, 2009, 13:41:36 poslijepodne »
Eto vidiš to sam i govorio, bude awkward da neki rutomudi traži zahtjev za "prijateljstvo" sa maloljetnicama, pod vještom krinkom "želim da pratim tvoj umjetnički rad"... (da ne govorim sa avatarom Jesusa Quintane, osuđenog pedofila).

ROTFL

Pogledaj evo moje fotke, sad ih uploadovao, jutros sa momcima iz ANEA-e bio na jednoj ekspediciji. :)

kita mange

• Stalni član
  • Spol: Muški
    • http://muuree.x10hosting.com/ip.php
« Odgovori #36 : Kolovoz 04, 2009, 13:48:39 poslijepodne »
nikad nisam koristio tu opciju POKE na facebooku , inace mi je facebook sasvim OK za neke situacije ,za neke nije nikako .

a sto se tice ovih galerija sa fotografijama , takvih umjetnika pravi galerije dostupne svim korisnicima facebooka , u gracanici i nema puno takvih , pa ne vidim to kao neki minus . ako hoces da gledas fotografije imas drugih mjesta gdje to mozes naci

senad

• Gost
« Odgovori #37 : Kolovoz 04, 2009, 13:50:00 poslijepodne »
OK. Lajkaću to.

Citat:
takvih umjetnika pravi galerije dostupne svim korisnicima facebooka , u gracanici i nema puno takvih , pa ne vidim to kao neki minus . ako hoces da gledas fotografije imas drugih mjesta gdje to mozes naci

Hajd mi daj link fotografija nove zgrade Doma zdravlja?

kita mange

• Stalni član
« Odgovori #38 : Kolovoz 04, 2009, 13:57:59 poslijepodne »
OK. Lajkaću to.

Hajd mi daj link fotografija nove zgrade Doma zdravlja?

a cekaj sta bi ti , bilo bi ti lakse naci te fotografije da imas pristup svim galerijama ? i zasto mislis da ce neko ici slikati novu zgradu Doma zdravlja i to stavljati na internet . to bi radio jedino ti i tebi slicni , znaci novinari(profesionalni i amaterski) , nece niko to dzabe raditi.

senad

• Gost
« Odgovori #39 : Kolovoz 04, 2009, 14:00:49 poslijepodne »

kita mange

• Stalni član
« Odgovori #40 : Kolovoz 04, 2009, 14:06:15 poslijepodne »
1. zivimo u bosni
2. nova zgrada doma zdravlja nije nova , koliko znam , napravljena je davno i nema nikakvog razloga da je neko slika sada i objavljuje na internetu ,

ima slika  ;D

i da ,ako bas volis lijepe slike poslusaj wiedera i dodaj lamiju u frendove , ima lijepih slika

senad

• Gost
« Odgovori #41 : Kolovoz 04, 2009, 14:10:34 poslijepodne »
Citat:
1. zivimo u bosni

so what :S funkcionisalo je to na forumu, prije je slika bila nečega u gračanici na forumu nego na tv-u ili u novinama sutra...

nije to nova zgrada...

kita mange

• Stalni član
« Odgovori #42 : Kolovoz 04, 2009, 14:14:22 poslijepodne »
pa senade i ti si prije ovo ozbiljnije shvatao i drugi su tebe ozbiljnije shvacali , ono je bio i inormativni portal , sada je samo forum

treba napraviti temu sa fotografijama grada pa bi svijet ostaljao slike grada i objekata

btw , nemam pojma di je nova zgrada , mozda mislis na ono tamo kod mrtvacnice

senad

• Gost
« Odgovori #43 : Kolovoz 04, 2009, 14:20:23 poslijepodne »
ja govorim o facebooku, nisam o ovoj stranici govorio...

facebook je zatvoren

gradi se tamo iza te zgrade na slici (gore prema brdu onom...).+

Starks

• Stalni član
« Odgovori #44 : Kolovoz 04, 2009, 14:22:43 poslijepodne »
@Senade,bil mo mogao josh detaljnije objasniti gdje da nadjem tu opciju "poke'

evo,fkt prvi put cujem za to....a koristim facebook vec 2 godine...

pls...

btw ispod slike ne vidim ni u koga