collapse

* Web kamera

* Vrijeme

Autor Tema: Zdravstvena zaštita i problemi u ostvarivanju iste  (Posjeta: 7522 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MP

• Stalni član
  • Spol: Muški
  • Ipak se okreće
Odg: Zdravstvena zaštita i problemi u ostvarivanju iste
« Odgovori #15 : Siječanj 13, 2012, 12:34:07 poslijepodne »
Ako ne znaš pametno govoriti,pametno šuti.

komesar...

• Stalni član
  • Velikim Bogom se kunemo da robovi biti nećemo...
« Odgovori #16 : Travanj 05, 2015, 11:16:41 prijepodne »
U posljednje vrijeme sam imao loše iskustvo u odnosu uposlenice Doma Zdravlja u Gračanici. Bahat i nedoličan vokabular je jako čest,pogotovo sa osobama starije životne dobi. Informacije glede zdravstvene zaštite daju osobe koje nemaju osnovne kulture i čije ponašanje je sve,samo ne lijepo. Pritužbe uglavnom završavaju kao  neosnovane,a pismeni odgovori su bazirani na zaštiti uposlenika ,a ne na sankcionisanju oholosti i neprofesionalnosi.
 Gro uposlenika su izuzetni i profesionalci ,ali šačica kvari ukupan utisak.
Vi mene možete voljeti ili nevoljeti,meni je potpuno svejedno,ali vi mene morate poštovati ukoliko hoćete da me poznajete...

kontrash

• Global Moderator
  • No text ...
    • gracanica.Net
« Odgovori #17 : Travanj 05, 2015, 15:42:13 poslijepodne »
U posljednje vrijeme sam imao loše iskustvo u odnosu uposlenice Doma Zdravlja u Gračanici. Bahat i nedoličan vokabular je jako čest,pogotovo sa osobama starije životne dobi. Informacije glede zdravstvene zaštite daju osobe koje nemaju osnovne kulture i čije ponašanje je sve,samo ne lijepo. Pritužbe uglavnom završavaju kao  neosnovane,a pismeni odgovori su bazirani na zaštiti uposlenika ,a ne na sankcionisanju oholosti i neprofesionalnosi.

Malo mi je nejasno na sto mislite kada spominjete "Informacije glede zdravstvene zastite  daju osobe ... "

Mislite na uposlenike Doma Zdravlja koji daju informacije o nekim mehanizmima vezanim za njihov rad ili ?

Ako mislite na knjizice/markice i slicno onda mislim da Dom Zdravlja nije bas adekvatna ustanova za postavljanje takvih pitanja ?

iMagine

komesar...

• Stalni član
« Odgovori #18 : Travanj 05, 2015, 21:41:39 poslijepodne »
Mislio sam na odnos uposlenika prema korisnicima zz i način ophođenja prema bolesnima ,iznemoglima i onima koji trebaju uslugu te ustanove.
Vi mene možete voljeti ili nevoljeti,meni je potpuno svejedno,ali vi mene morate poštovati ukoliko hoćete da me poznajete...

kontrash

• Global Moderator
  • No text ...
    • gracanica.Net
« Odgovori #19 : Travanj 06, 2015, 08:41:17 prijepodne »
Postoje pravni normativi i procedure za sve  ako niste zadovoljni odgovorima sluzbenih lica i njihovim akcijama.

Mislim da takvo opcenito optuzivanje ne vodi nicemu,niti je bas prihvatljivo  ;)

iMagine

BijeliMantil

• Početnik
  • *
  • Spol: Ženski
  • Sto manje pomazem, manje ima nezahvalnika
« Odgovori #20 : Travanj 07, 2015, 11:46:05 prijepodne »

Potpisujem!

komesar...

• Stalni član
« Odgovori #21 : Travanj 07, 2015, 11:55:58 prijepodne »
Odgovor od nadležnih na moju pritužbu je bio odgovor na proceduru,a ne na odnos bezobrazne uposlenice,i TI TO ZNAŠ,ali svako od nas će u budućnosti imati priliku da objasni svoje stavove na način koji najbolje zna. Kad neko pacijentu koji se guši i umire odbije pružiti uslugu i za to ima opravdanje u internim odlukama, i pacijent posljednje dane života provede u borbi za dah,sa još neki komplikacijama i oboljenjima koja starost nosi i umre,a da nije u stanju opunomoćiti člana uže porodice da ga zastupa u zdravstvu u Gračaničkom Domu Zdravlja,to je katastrofalno.
Svakodnevno slušam ljude i žene koji doživljavaju "stručna" objašnjenja povišenog glasa od ,uglavnom" jednih te istih sestara u jednoj te istoj čekaonici porodične medicine.
Humanost i ljudskost je već odavno deložirana iz zdravstva i vi to znate.

kontrash

• Global Moderator
  • No text ...
    • gracanica.Net
« Odgovori #22 : Travanj 07, 2015, 13:10:22 poslijepodne »
@komesar

Licno ,nisam imao ni jedno lose iskustvo sa zdravstvom u BiH ,a korsitio sam usluge zdravstvenih ustanova DZ Gracanica,Opca Bolnica Gracanica, UKC Tuzla .

Ne vjerujem bas da je takvo lose stanje kakov ga Vi pokusavate predstaviti
iMagine

komesar...

• Stalni član
« Odgovori #23 : Travanj 08, 2015, 23:13:51 poslijepodne »
Ni ja nisam rekao da je to opšte stanje, nego da ima loših i neodmjerenih postupaka od šačice uposlenika, ali pošto si ti kontraš , natezati se s tobom je bespredmetno.

kontrash

• Global Moderator
  • No text ...
    • gracanica.Net
« Odgovori #24 : Travanj 10, 2015, 05:53:05 prijepodne »
Nije mi bila namjera da se natezemo medjsuobno 

Samo sam mozda htio reci ,da kakva je situacija u ostalim JAVNIM USTANOVAMA ,

zdravstvo je jos uvjek ekstra.  939334

iMagine