collapse

* Web kamera

* Vrijeme

Autor Tema: BIHNet ADSL  (Posjeta: 21823 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MP

• Stalni član
  • Spol: Muški
  • Ipak se okreće
Odg: BIHNet ADSL
« Odgovori #30 : Ožujak 23, 2012, 12:36:54 poslijepodne »
I još jedan test nakon desetak minuta.
http://speedtest.net/result/1851233160.png
Ako ne znaš pametno govoriti,pametno šuti.

DaMs82

• Stalni član
« Odgovori #31 : Siječanj 17, 2013, 12:21:49 poslijepodne »
Nezvanične informacije koje kruže BH forumima pa da objavim i ovdje,nadam se da su tačne i da će biti uskoro objavljene na BH Telecom stranici,novi cjenovnik usluga koji bi trebao uskoro stupiti na snagu:

Adsl mijenja naziv u xDSL.
Sve navedene cijene su bez PDV-a.
Koristenje WIFI modema BH Telecoma se naplacuje 0.85KM-mjesecno (bez PDV-a) za sve pakete osim za paket netflat Biz. Pretplatnici usluge xdsl imaju mogucnost da koriste vlastiti modem, a koji je kompatibilan sa BIHnet mrezom.
Paket Cijena mjesecno
net2G 10KM - 2048/256
netFlat 5 17KM - 5Mbps/384kbps
netflat 10 25KM - 10Mbps/512kbps
netflat 15 37KM - 15/1 Mbps
netflat 50 80KM - 50/2 Mbps
netflat Pro 120KM - 2048/512 kbps
netflat Biz 45KM. - 4096/1024 kbps

MOJATV:
Promjene su izvrsene samo na paketima MOJATV NET, FULL i PREMI i tako da je brzina XDSL povecana na 5Mbps/512kbps. Koliko ja vidim MojTV Phone ostaje nepromjenjen.
Cijene se sljedece - ja mislim da su nepromjenjene.
MOJATV net 35KM
MOJATV FULL 55KM (XDSL, Phone, IPTV + 10KM za pozive Bh Mobile mreze)
MOJATV PREMI 90KM. (XDSL, Phone, IPTV + 15KM za pozive Bh Mobile mreze, 1 postpaid prikljucak sa ukljucenim saobracajem novcane vrijednosti od 30KM, do 5 mobilnih telefonskih Najbrojeva unutar BH Mobile mreze, 500 MB mobilnog internet saobracaja).

Cijena provog STB uredjaja je 10KM, a drugi je 8 KM. Ako ste pod ugovorom 24 mjeseca 1 STB se ne placa, a drugi se placa mjesecno bez obzira na duzinu ugovornog odnosa. Ukoliko se koristi WIFI modem placa se 0.85KM/mjesecno bez obzira na duzinu trajanja ugovora.

Molio bih ako neko nesto zna vise da objavi na našem forumu...

DaMs82

• Stalni član
« Odgovori #32 : Siječanj 30, 2013, 08:35:57 prijepodne »
Kad već niko nije ništa znao evo i zvanično

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M52c7df608da.html

Amar

• Administrator
  • *
  • www.amax.ba
    • Amax
« Odgovori #33 : Veljača 02, 2013, 21:43:22 poslijepodne »
Ekstra upgrade paketa po meni, fine brzine nove...

DaMs82

• Stalni član
« Odgovori #34 : Veljača 02, 2013, 23:06:33 poslijepodne »
Jest da je upload mogo bit malo veci...

Amar

• Administrator
  • *
  • www.amax.ba
    • Amax
« Odgovori #35 : Veljača 03, 2013, 06:58:29 prijepodne »
Da, slažem se po pitanju upload brzine, al u svakome slučaju dobro je što i ovo rade povećanje brzine download-a, bolje išta nego ništa, pa vremenom, nadam se i upload će povećavati...

bakir

• Administrator
  • *
  • BOFH
« Odgovori #36 : Veljača 03, 2013, 07:43:36 prijepodne »
Samo je pitanje koliko će im infrastruktura moći podnijeti ove brzine.
Ne mislim na backbone nego na onu do krajnjeg korisnika. Kad vidim one gumice koje koriste za izolaciju parice...  :)

FOX

• Stalni član
  • hmm..
"pamet nije nipošto skupa,samo se nema gdje kupit"

a192

• Početnik
  • *
« Odgovori #38 : Veljača 28, 2013, 14:17:56 poslijepodne »
Citat:
Povećanje brzine netFlat i mojaTV
Planirana povećanja brzine u periodu od 01.03.2013. do 10.03.2013. godine, po direkcijama:

Direkcija Sarajevo:
Bjelašnica, Bačići, Bostarići, Dub, Gazin Han, Hotonj, Gladno Polje, Ilijaš, Kasetići, Kasindolska, Kazina bara, Kobilja Glava, Osenik, Rakovica, Rakovica polje, Sokolje, Sokolović kolonija, Svi VDSL uređaji na Dobrinji, Briješće, Butmir, Gora, Lokve, Raštelica, Šip, Širokača, Osijek, Čengić vila, Dobrinja, Svi korisnici koji gravitiraju glavnom razdjelniku Dolac Malta i Alipašino polje, Hrasnica-Kovači, Dobrinja C4,  Kasindolska, Osjek, Unis Pretis, BH Bau, Grbavička 20, Tibra Stup nukleus, Domoinvest, Burevići, Industrijska zona Vogošća, Pofalići 1, Velešići 2, Nahorevo-Poljine, Binježevo, Nahorevo 3, Boljevići, Bojnik

Direkcija Bihać:
Bihać, Cazin, Ćoralići, Ključ, Sanski Most, Velika Kladusa, Bosanska Krupa, Bužim, Cazin, Bosanski Petrovac

Direkcija Travnik:
Bugojno, Donji Vakuf, Fojnica, Gornji Vakuf, Jajce, Kaonik, Novi Travnik, Travnik, Turbe, Vitez

Direkcija Tuzla:
Babići, Malešići, Zahirovići, Brezovača, Višća, Lukavica rijeka, Obodnica, Donja Miričina, Malešići 2, Devetak, Treštenica, Rainci gornji, Vražići, Mosnik, Kiseljak 2, Kiseljak 1, Stjepan polje, Turija, Špionica donja, Repnik, Aljkovići, Šibošnica, Brijesnica, Lukavica, Ljepunice, Miladije, Slavinovići, Gornja Tuzla, Ljubače, Dobrnja, Mramor, Dragunja, Pasci, Par selo, Šerići, Oskova, Kalesija, Kamberi, Klokotnica, Bukinje 1, Lipnica Centar, Babice, Sjever 2, Nukići, Kovači, Šahići, Litve, Vida I, Kerep, Zelinja Donja, Biberovo polje, Vučkovci 1, Mionica III, Kula, Goli Brijeg, Vukovije, Rainci donji, Vučkovci, Gornji Lukavac, Bukinje 2, Kiseljak, Dokanj, Korzo, Džakule, Gnojnica, Memići, Ratkovići, Prijeko brdo, Džanani, Lohinja donja, Poljice gornje, Poljice donje, Miljanovci, Jelovče selo, Ši selo, Moluhe, Gračanica jug, Orahovica donja, Orahovica gornja, Orahovica rijeka, Soko, Škahovica, Piskavica, Rašljeva

Direkcija Zenica:
MZ Asim Čamdžić, Babino, Bajvati, Bakici, Bijela Ploča, Biljesevo, Bočinja, Breza, Brnjic, Broda, Bukva, Čatići, Dobrinje, Donje Moštre, Donji Kakanj, Dubravica, Jablanica, Jelah, Kakanj, Klek, Klopče, Kosova, Krivaja, Liješnica, Lokvine, Maglaj, Matuzići, Meokušnice, Misurići, Mošćanica, Moševac, Mulići, Nemila, Novi Šeher, Očevija, Olovo, Papratnica, Pepelari, Podkamensko, Podvinci, Pojske, Poljice, Puhovac, Raspotočje, Ribnica, Ričice, Rujnica, Slapna Gora, Slivno, Stari Grad, Starina, Stranjani, Striježevo, Šije, Šljivići, Trepče, Tršće, Tujnica, Ulišnjak, Vareš Majdan, Vareš, Visoko, Vjesolići, Zenica, Župča, Željezno Polje

Direkcija Goražde:
Cijelo područje

Direkcija Mostar:
Cijelo područje

http://www.bhtelecom.ba/5353.html

a192

• Početnik
  • *
« Odgovori #39 : Veljača 28, 2013, 18:46:39 poslijepodne »

kita.mange

• Stalni član
« Odgovori #40 : Veljača 28, 2013, 19:19:26 poslijepodne »
Jesi li ti to dobio povećanje? Koje naselje ako nije tajna, kod mene još ništa. Treba resetovati modem, jel tako?

a192

• Početnik
  • *
« Odgovori #41 : Veljača 28, 2013, 22:26:38 poslijepodne »
Jesam.. u centru, 707 centrala a nista nisam resetovao.

DaMs82

• Stalni član
« Odgovori #42 : Veljača 28, 2013, 22:34:21 poslijepodne »
Ja sam danas na poslu provjeravao,netFlat2 i nije povecano,samo sto mi je izmjerilo 2.10 Down i 0,31 UP
A inace bude 1.75/0,19

bakir

• Administrator
  • *
  • BOFH
« Odgovori #43 : Ožujak 01, 2013, 09:21:39 prijepodne »
Kod mene nema promjene...

DaMs82

• Stalni član