collapse

* Web kamera

* Vrijeme

Autor Tema: Registracija ba domena?  (Posjeta: 3143 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Momkilo

• Početnik
  • *
Registracija ba domena?
« : Srpanj 30, 2012, 15:57:56 poslijepodne »
Kako i gdje i koliko kosta da se registruje ba domena?

bakir

• Administrator
  • *
  • Spol: Muški
  • BOFH
Odg: Registracija ba domena?
« Odgovori #1 : Srpanj 30, 2012, 20:28:39 poslijepodne »
Sve detalje i popis registrara imas na http://www.nic.ba/

Mirsad Selimovich

• Stalni član
« Odgovori #2 : Srpanj 30, 2012, 23:43:34 poslijepodne »

Provjeri na google tačno koje firme to rade i cijene isto malo variraju al' ne mnogo. Kako ja znam potrebno je neke dokumente poslati za registraciju poput kopije lične karte i naravno za šta ide domena. Ipak je to na državnom nivou i većinom to uzimaju organizacije, klubovi, itd.
It's me !

FOX

• Stalni član
  • hmm..
« Odgovori #3 : Srpanj 31, 2012, 07:49:51 prijepodne »
Provjeri na google tačno koje firme to rade i cijene isto malo variraju al' ne mnogo. Kako ja znam potrebno je neke dokumente poslati za registraciju poput kopije lične karte i naravno za šta ide domena. Ipak je to na državnom nivou i većinom to uzimaju organizacije, klubovi, itd.

..drama!
"pamet nije nipošto skupa,samo se nema gdje kupit"

Stinga

• Početnik
  • *
« Odgovori #4 : Kolovoz 08, 2012, 17:42:22 poslijepodne »

Najbolje mjesto po meni da pogledaš Avalon za registraciju ba domena i super im je podrška. Provjeri njih.

Amar

• Administrator
  • *
  • www.amax.ba
    • Amax
« Odgovori #5 : Kolovoz 09, 2012, 00:57:29 prijepodne »
Po ličnom iskustvu ja sam mišljenja da je najbolje direktno na UTIC-ovom webu za registraciju .ba domena registrovati sebi domain .ba a ne preko posrednika firmi za registraciju .ba domene kao što su avalon, leftor itd... Jer sam imao slučaj da sam putem leftora registrovao domenu za pravni subjekt, a što zahtjeva potrebnu dokumentaciju za dostavljanje UTIC-u o firmi koja registruje domen, te sam to dostavio leftoru, ali nakon nekog vremena ta domena je zatvorena za tu godinu zakupljenu, razlog tome jeste nakon što sam kontaktirao utic direktno za podršku, taj što leftor nije proslijedio ispravno dokumente za ovaj moj domen i zato je zatvorena... Naredne godine direktno sam preko nic.ba odradio to i direktno dostavio potrebnu dokumentaciju na adresu UTIC-a... nakon te prve registracije što je uspješno prošla još 3 .ba domene sam registrovao tako direktno i sve bez problema i dan danas su aktivne i nadoplaćujem produženje zakupa istih...

Cijene zakupa .ba domene su :

a) Kreiranje i aktivacija naziva .ba domena   50,00
b) Godišnje održavanje naziva .ba domena      30,00
c) Reaktivacija (u slučaju da dođe do deaktiviranja naziva domena, korisnik može zatražiti ponovnu aktivaciju deaktiviranog naziva domena, u tom slučaju plaća naknadu za reaktivaciju)      20,00
d) Produženje zakupa naziva domena na više godina za domene koje su već aktivirane:
2 (dvije) godine      50,00
3 (tri) godine      70,00
4 (četiri) godine      100,00
5 (pet) godina      120,00
e) Promjena naziva domena      20,00
f) Promjena korisnika naziva domena      10,00
g) Potvrda o registraciji naziva domena      10,00

cijene možeš naći na ovome linku : http://nic.ba/lat/menu/view/19